Пирин с първа победа през зимната подготовка

Пирин победи втородивизионния Марек с 3:0 в приятелска среща, която се проведе на базата в село Рилци. Това е трета контрола за момчетата на Иво Тренчев и първа победа в подготвителния период.

„Орлетата“ откриха резултата в 11-та минута с гол на Христо Попадийн, който завърши многоходова комбинация, възползвайки се от подаване на Аймен Суда.

В 28-ата минута Асен Дончев засече в мрежата центриране на другото ново полълнение – Арно Люзайадио за 2:0.

Четири минути по-късно Иван Тасев оформи резултата, при който приключи първата част, а асистенцията бе на Аймен Суда.

На полувремето и в 62-ата минута старши треньорът Тренчев направи промени, давайки възможност за изява на всички футболисти.

През втората част резултатът остана без промяна.

В събота, 3 февурари, от 14.00 часа на стадион „Христо Ботев“ е приятелската среща с Локомотив (София).

Състав: 1.Кирев (45-21.Димитров), 18.Люзайадио (62-28.Ристосков), 77.Диане (46-5.Бодуров), 29.Бачев (62-И.Костов), 6.Йорданов (62-Върбанов), 73.Бенгюзов (46-4.Аюб), 83.Попадийн (46-30.Тодоров), 10.Суда (62-16.М.Георгиев), 11.Тасев (62-31.Миленков), 7.Дончев (46-14.Полонски), 9.Ст.Костов (46-19.Комано).

Източник: blagoevgrad-news.com