BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian
Facebook

Студенти и докторанти от ЮЗУ „Неофит Рилски“ спечелиха 10 медала от Националната студентска универсиада

Студенти и докторанти на Югозападния университет „Неофит Рилски“ се представиха отлично на Националната студентска универсиада 2021. Те успяха да завоюват пет златни, четири сребърни и един бронзов медал в състезанията по джудо, ориентиране и лека атлетика.

Джудистите, водени от гл. ас. д-р Благой Калпачки, спечелиха 3 златни и 3 сребърни медала. Със злато се отличиха Лидия Брънчева в категория до 63 кг., Иван Янков в категория над 100 кг. и Димитър Малинов в категория до 81 кг.

Мартин Ваканин (до 100 кг.), Атанас Атанасов (до 90 кг.) и Максим Сръндев (над 100 кг.) спечелиха заслужено сребърни медали.

С отличното си представяне спортистите на ЮЗУ „Неофит Рилски“ завоюва първо място в отборното класиране при мъжете и първо място при отборното класиране – мъже и жени. За първи път в историята на университета студенти успяват да постигнат такъв успех в единоборствата.

В състезанията по ориентиране и лека атлетика най-добри резултати показаха докторантите в катедра „Теория и методика на физическото възпитание“. Лилиана Гоцева завоюва два златни медала – на спринтова и средна дистанция. Николай Първанов получи сребърен медал за представянето си на 800 м. и бронзов медал в надпреварата на 3000 м.

Треньори на състезателите по ориентиране и лека атлетика са проф. д-р Атанас Георгиев и гл. ас. д-р Асен Манчев.

Източник: blagoevgrad-news.com