BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

5 месеца затвор за мъж от Сливен за купуване на гласове

арест

Наложиха ефективно наказание от 5 месеца „лишаване от свобода“ спрямо Светлин С.

Той е признал вината за това, че в периода 14.10.2019 г. до 21.10.2019 г. в град Сливен, при условията на продължавано престъпление и в съучастие като съизвършител с Янка А., предложили на три лица сумата от по 30 лева на всеки, с цел да ги склонят на 27.10.2019 г. на изборите за общински съветници и кметове, да упражнят избирателното си право в полза на определен кандидат за кмет на град Сливен – престъпление по чл.167, ал.2, вр. чл.20, ал.2, вр. ал.1, вр. чл.26, ал.1 от НК.

Спрямо Янка А., която също е признала вината си за горепосоченото престъпление, е наложено наказание от 5 месеца „лишаване от свобода“, което е отложено с изпитателен срок от 3 години.

Споразумението, което е одобрено от Районен съд – Сливен е окончателно и има сила на влязла в законна сила осъдителна присъда.

Източник: blagoevgrad-news.com

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!