Съдът даде ход за регистрация на партията свързана с Васил Божков „Българско лято“

Не пропускайте

Законовите изисквания са спазени

Съдът регистрира ПП „Българско лято“, свързвана с Васил Божков. Магистратите отчетоха, че законовите изисквания са спазени и вписването на партията беше уважено.

Това беше второто заседание на Софийски градски съд. На него присъства и председателят на политическата формация Борил Соколов. Не е ясно дали прокуратурата ще протестира решението на съда.

В съдебната зала стана известно, че Учредителното събрание е проведено по скайп и прокуратурата пледира, че липсват годни доказателства, че описаните учредители в действителност са присъствали на събранието. Прокурорът възрази още, че много ЕГН-та да задрасквани и коригирани.

Припомняме, „Българско лято“ внесе документи за регистрация в Софийския градски съд на 13 януари.

Преди дни обаче стана ясно, че съдът е отложил регистрацията й за 5 февруари, тъй като представител на прокуратурата не е бил уведомен в законовия срок за датата на заседанието.

Източник: blagoevgrad-news.com

📰️ Новините от България

Още публикации

Последни новини