BulgarianEnglishFrenchGermanGreek

Септември прегази Пирин (Благоевград) с 2:0 в Симитли

Истинско дерби се изигра на стадиона в Симитли днес. Отборът на Симитли постигна втори успех от началото на сезона във Втора лига, след като разби на пух и прах прехвалената селекция на Пирин (Благоевград).

Играчите на Уорън Фийни направиха изключително слаб мач и загубиха с 0:2 от момчетата на Иво Тренчев.

Героят тази вечер за Симитли – Запро Динев откри резултата още в началото на първото полувреме, а автогол на вратаря Петър Петров довърши гостите.

Пред пълните трибуни с над 1000 зрители на стадион „Арена Симитли“, момчетата на Симитли бяха по-мотивирани и това показва резултатът. Септември пропусна да направи резултата по-изразителен като вратарят на Пирин се намеси решаващо и предотврати пълен разгром.

Първият гол падна след центриране от корнер и удар с глава на Динев. Фланговият играч беше доста активен, като в 34-ата минута стреля в гредата от 11-12 метра, топката рикошира във вратаря Петър Петров, след което влезе във вратата на Пирин. Това още повече стресна гостите.

Малко след средата на второто полувреме, феновете на Пирин негодуваха от Фийни, като някои от тях пожелаха и оставка. Нов гол в мача нямаше и Пирин записа първа загуба през сезона, като остана с четири точки.

The post Септември прегази Пирин (Благоевград) с 2:0 в Симитли appeared first on Blagoevgrad.eu.