Купа “Пирин“ по биатлон събра над 50 състезатели в Банско

По традиция, на 28 и 29 януари на Бъндеришка поляна в Банско се проведе надпревара за купа „Пирин“ по биатлон. Участие взеха над 50 състезатели от водещите клубове в страната. Съревнованието се проведе в два дни, в дисциплината спринт за различните възрастови групи. Клуб по биатлон „Банско 2019” участва с четирима състезатели. И в двата старта, младата надежда Благовест Стоянов, при юноши старша възраст, се класира шести, поради грешки в стрелбата.

В същата възрастова група при момичетата, Нели Златева зае десето място. При момчета старша възраст, Костадин Чакъров се класира трети в първия спринт и шести във втория.

Най-малката участничка при момичетата – Никол Кленовска завоюва второ място в първия състезателен ден и девето място във втория. Призьорите бяха наградени с купи, а всички участници получиха предметни награди. Състезанието премина при отлични условия и стриктно спазване на противоепидемиологичните мерки.

The post Купа “Пирин“ по биатлон събра над 50 състезатели в Банско appeared first on Blagoevgrad.eu.