Жители на кв. „Струмско“ с подписка за детска площадка: „Обещанията бяха забравени“

Жители на квартал „Струмско-Център“ в Благоевград започнаха подписка с настояване за изграждане на нова детска площадка, която да отговаря на нуждите на децата от района. Според тях съществуващото съоръжение е в лошо състояние, без сянка и разположено в близост до контейнери за отпадъци, което го прави напълно неподходящо за игра.
„По времето на Илко Стоянов експерти идваха, говорихме и обещаха площадка зад блоковете. Смени се управата и обещанията се забравиха. За пореден път. Изпратила съм три писма за три поредни години,“ разказва Величка Василева – една от инициаторките на подписката.
Недоволството сред живущите расте и заради липсата на действия след подадени сигнали. В началото на годината местни жители алармираха нашата медия за окаяното състояние на съществуващата площадка. След публикация в Blagoevgrad-News, от Община Благоевград беше извършено частично освежаване – боядисване на уредите и залепяне на някои от плочките. Според гражданите обаче това не решава реалните проблеми.
„Тук няма адекватно място, на което да си играят децата ни. Съществуващата граничи с контейнери, в които се изхвърля какво ли не. Сякаш се намираме в гето, а миризмите няма да ги коментирам,“ споделя още една от майките в квартала.
Преди две години се е наложило жителите на тази част от квартала сами да обособят място за децата си. Тогава от мъжката част бе изградена малка площадка пред блоковете 21 А и 21 Б, която обаче не е достатъчна за многото деца в района.
Жителите настояват за среща с представители на общинската администрация, на която да бъдат обсъдени конкретни възможности – или за изграждане на изцяло нова площадка в по-подходяща зона, или за преместване и модернизиране на съществуващата.
Петицията вече събира подкрепа и ще бъде официално входирана в Общината в идните дни. Гражданите се надяват, че този път гласът им няма да бъде подминат.
Източник: blagoevgrad-news.com