BulgarianEnglishFrenchGermanGreekRomanian
Facebook

Проектът за бюджет на община Гоце Делчев за 2020 година е 33 842 120 лева

DSC_0155

В публичното обсъждане на проекта за бюджета за 2020 година на община Гоце Делчев,  кметът Владимир Москов обяви, че бюджетът е балансиран и с него са осигурени средства за всички дейности в общината.

Той  възлиза на 33 842 120 лева. От тях приходите с държавен характер са 22 772 000 лв., а тези с общински – 11 070 120 лв., като от тях собствените приходи се очаква да бъдат 6 951 533 лв. Предвидената целева субсидия за капиталови разходи в бюджета на общината е 546 500 лв.

И през тази година продължава активната работа на общинското ръководство по привличане на млади лекари, които да останат на работа в гоцеделчевската болница. За целта, от няколко години работи специален фонд за подпомагане на специализанти, които след това имат ангажимента да работят в МБАЛ „Иван Скендеров“. Към момента лекарите – специализанти, които са подпомагани по тази програма са 15.

През 2020 година се очаква да приключат няколко много важни проекти на община Гоце Делчев, като един от тях е ремонт на образователната инфраструктура, чрез който ще бъдат обновени Второ ОУ и детските градини „Радост“ и „Калинка“.

Снимка: Община Гоце Делчев

Източник: blagoevgrad-news.com

Новини по региони

Видин Монтана Враца Плевен Ловеч Габрово Велико Търново Търговище Русе Разград Силистра Добрич Шумен Варна Бургас Сливен Ямбол Стара Загора Хасково Кърджали Пловдив Смолян Пазарджик Благоевград Кюстендил Перник София област София

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!